logo

O focení

Focení se zvířatyProč právě pohádky a fantasy?

Mým dlouholetým koníčkem je fantasy fotografie. Miluju spojení pohádkových motivů s krásou žen. A protože jsem byl mnohokrát v minulosti žádán o focení takovýchto fotek, zmobilizoval jsem síly a spojil ty nejlepší lidi v mém oboru do jednoho celku, abych mohl vašim požadavkům vyhovět. Vznikl tak projekt Pohádková focení se zvířaty. Doufám, že si ve vašem srdci najde místo, a že budu moci splnit právě vaše sny. Postupně budeme fotit s různými exotickými i méně exotickými zvířaty, ale vždy v pohádkovém (fantasy) stylu. Focení je vhodné pro každého bez ohledu na věk nebo pohlaví. Krásné fotky může mít malá čtyřletá princezna, stejně tak jako urostlý chlap ve zbroji s mečem.

Jak funguje focení se zvířaty?

Focení probíhá vždy po celý den a fotí se několik klientů po sobě. Klienti přicházejí zhruba v hodinovém až dvouhodinovém odstupu. Klient si vybere před focením jeden ze tří cenových balíčků a podle toho se focení uzpůsobuje.

Po příjezdu na lokaci začínáme fitingem kostýmu a poté je klientka nalíčena profesionální vizážiskou. Dále je jí upraven účes, případě doplněn o příčesky a dobové doplňky (čelenky, korunky, síťky, umělé copy apod.). Muži jsou zapudrováni, případně též nalíčeni (začernění očí, zvýraznení vousů apod.). Ve variantě MINIMUM tento krok odpadá.

Po nalíčení se klient odebírá na blízkou lokaci, kde již čeká fotograf a zvíře se svým majitelem (krotitelem apod. :-)). Na lokaci se pořídí několik fotografií a poté se klient opět vrací na základnu. Pokud má zaplacen balíček FULL, převlékne se, upraví se vizáž. Poté se celé kolo opakuje.
Pokud zakoupil klient balíček ECONOMY nebo MINIMUM, focení pro něj tímto končí. V obou případech je doplacena zbývající domluvená částka za focení v hotovosti. Upozorňujeme, že fotomakeup je velmi výrazný a po focení není odličování klientek v naší režii. Pokud tedy plánujete po focení odjet někam, kde líčení může překážet, myslete na to a vezměte si s sebou vlastní odličovač a kosmetiku, abyste se mohli uvést do stavu, který vám bude vyhovovat. Naše vizážistky hned po vás mají již plné ruce s dalšími klientkami 🙂

Výsledkem jsou fotografie ve vysokém rozlišení  v počtu uvedeném v každém balíčku focení a pohádkové (romantické) postprodukci. U variaty MINIMUM je možná více realistická postprodukce kvůli možnému civilnímu stylingu. Fotky jsou klientovi dodány v elekronické podobně do 14 dnů. V případě, že klient chce další fotografie dokoupit, je jí nasdílena galerie náhledů, kde si může vybrat další fotografie k úpravám. Tyto fotografie budou upraveny po zaplacení dodatečné částky na náš účet. Více v sekci Ceny.

Bezpečnost

K focení jsou vždy používána zvířata, jejichž majitelé jsou profesionály ve svém oboru a vědí přesně, jak se ke svým zvířatům chovat. Zvířata se účastní mnoha akcí spojených s kontaktem s lidmi (včetně dětí) a v dlouhodobé historii nejsou žádné negativní zkušenosti. Majitelé zvířat vás budou pečlivě instruovat, aby bylo vaše bezpečí zajištěno v maximální možné míře. Zvlášť u focení malých dětí je na vašem zvážení, zda budou schopny bezpečné manipulace se zvířaty a nebudou například v přítomností lišky vykřikovat, plácat ji, či dělat prudké pohyby. V případě, že vaše ratolest nebude schopna dodržet předepsané bezpečnostní pokyny, nebude možno ji fotit bez možnosti vrácení vašich peněz. Každý z účastníků focení bere riziko úrazu na vlastní odpovědnost. Za nezletílé ručí jejích zákonný zástupce, který je u focení přitomen.

Ceny

Snažíme se pro vás zajistit služby nejvyšší kvality za ty nejpřijatelnější ceny. Jelikož denní pronájem zvířat vychází mezi 3.000 a 10.000 Kč, půjčení dvou kostýmů 1000 – 2000 Kč, když k tomu připočteme cenu 1500 kč za líčení s česáním, cenu za nákup různýnch doplňků, které průběžně dokupujeme, naftu kterou projedeme na místo focení, na rozvážení všech půjčených kostýmů apod., amortizaci naší techniky (vybavení máme za 1,5 milionu korun a musí se nám to také pomalu vracet), samotné focení a mnohahodinovou postprodukci, museli bychom pro vás stanovit solo cenu někde kolem 15-20 tisíc Kč, aby se nám takové focení vůbec vyplatilo a 2/3 této ceny by byly jen naše náklady. My ale chceme, aby si naše služby mohl dovolit i méně movitý klient. Proto volíme rozmělnění nákladů mezi více klientů a proto v jednom dni fotíme 5 – 8 lidí po sobě. Tak se částka může snížit na únosné minimum.

Troufáme si tvrdit, že naše ceny jsou velmi příznivé a kvalita je neoddiskutovatelně na špici. Dokonce si můžete vybrat u každého balíčku dvě cenové nabídky podle tzv. FULL PACKAGE a ECONOMY PACKAGE a MINIMUM PACKAGE. Focení tedy nabízíme již od 3.500 Kč! V případě doplatků za fotografie navíc je cena stanovena u FULL balíčků na 500 Kč/foto a u ECONOMY a MINIMUM balíčků na 1000 Kč/foto.

Konkrétní ceny najdete je vždy v každém konkrétním připravovaném focení!

Sledujte nás také na facebooku!

Váš Filip Matušinský