logo

O focení

Focení se zvířatyProč právě pohádky a fantasy?

Mým dlouholetým koníčkem je fantasy fotografie. Miluju spojení pohádkových motivů s krásou žen  a nevinností dětí. A protože jsem byl mnohokrát v minulosti žádán o focení takovýchto fotek, zmobilizoval jsem síly a spojil ty nejlepší lidi v mém oboru do jednoho celku, abych mohl vašim požadavkům vyhovět. Vznikl tak projekt Pohádková focení se zvířaty. Doufám, že si ve vašem srdci najde místo, a že budu moci splnit právě vaše sny. Postupně budeme fotit s různými exotickými i méně exotickými zvířaty, ale vždy v pohádkovém (fantasy) stylu. Focení je vhodné pro každého bez ohledu na věk nebo pohlaví. Krásné fotky může mít malá čtyřletá princezna, stejně tak jako urostlý chlap ve zbroji s mečem.

Jak probíhá samotné focení se zvířaty?

Focení probíhá vždy po celý den o víkendu a fotí se několik klientů po sobě. Klienti přicházejí zhruba v půlhodinovém až hodinovém odstupu. Klientka si vybere před focením jeden ze tří cenových balíčků a podle toho se focení uzpůsobuje.

Po příjezdu na lokaci si klientka vybere z naší nabídky vhodný kostým a poté je nalíčena profesionální vizážiskou v souhladu s vybraným kostýmem. Dále je jí upraven účes, případě doplněn o čelenky, korunky, apod. Ve variantě MINIMUM tento krok odpadá.

Muži jsou zapudrováni, případně též nalíčeni (začernění očí, zvýraznení vousů apod.). U mužů neposkytujeme kostýmy, jelikož nejsme schopni pokrýt všechny typy postav a výšky. Muži mají díky tomu slevu ve výši 1500 Kč na sehnání vlastního kostýmu (například z fundusu Barrandova, který disponuje tisíci kostýmy na jakokoli postavu).

Po nalíčení se klientka odebírá na blízkou lokaci, kde již čeká fotograf a zvíře se svým majitelem (krotitelem apod. :-)). Na lokaci se pořídí několik fotografií a poté se klient opět vrací na základnu. Samotné focení trvá několik minut v každé póze, jelikož většina zvířat není schopna dlouhého pózování a jelikož je klientů více, musíme myslet i na osratní a zvíře totáně neznechutit. Máme ale velkou praxi a během cca 10 minut v jednom kole uděláme desitky krásných fotek, ze kterých jistě vybereme tu pravou. Pokud má kllient zaplacen balíček FULL, převlékne se do druhého kostýmu, upraví se účes. Poté se focení opakuje. V případě, že klient požaduje několikahodinové focení sám pro sebe, doporučujeme zvolit baíček INDIVIDUAL.
Pokud zakoupil klient balíček ECONOMY nebo MINIMUM, focení pro něj tímto končí. V obou případech je doplacena zbývající domluvená částka za focení v hotovosti. Prosím mějte peníze přesně.

Upozorňujeme, že fotomakeup je daleko výraznější, než je běžné líčení a po focení není odličování klientek v naší režii. Pokud tedy plánujete po focení odjet někam, kde líčení může překážet, myslete na to a vezměte si s sebou vlastní odličovač a kosmetiku, abyste se mohli uvést do stavu, který vám bude vyhovovat. Naše vizážistky hned po vás mají již plné ruce s dalšími klientkami 🙂

Na focení si přineste vhodnou obuv. Pokud víte předem, že budete chtít princeznu, vezměte si k tomu odpovídající lodičky (tělové barvy například), nebo k bojovnici různé provázkové sandálky, kozačky apod. Pokud máte balíčky s líčením, přijeďte prosím nenalíčená a vlasy si umyjte ideálně 24h před focením (ne později a ne dříve).  Na focení doražte přesně ve stanovený čas, protože před vámi i po vás jsou další klientky.

Po dobu líčení používáme ochranné FFP2 respirátory od České respirátory od České respirátory a ochranný štít.

Výsledkem jsou fotografie ve vysokém rozlišení v počtu uvedeném v každém balíčku focení a pohádkové (romantické) postprodukci. U variaty MINIMUM je možná více realistická postprodukce kvůli možnému civilnímu stylingu. Fotky jsou klientovi dodány v elekronické podobně do 14 dnů a výběr výsledných fotek provádíme my, protože si troufáme tvrdit, že focení rozumíme a jsme schopni si fotku představit i po úpravě, která často z nepoužitelné fotky udělá fotku použitelnou (vezmeme například hlavu zvířete z jiné fotky apod). Zkrátka víme trochu víc, než klienti, které fotky se dají pořádně vymazlit. Pokud si ale klient výslovně přeje vlastní výběr, je vygenerována galerie náhledů, ze kterých si vybere klient fotky k retuši sám. Také v případě, že klient chce další fotografie dokoupit, je mu nasdílena galerie náhledů, kde si může vybrat další fotografie k úpravám. Tyto dodatečné fotografie budou upraveny po zaplacení dodatečné částky na náš účet. Více v sekci Ceny. Neupravené fotografie v žádném případě klientům neposíláme. Fine art fotografie, jako každé jiné umělecké dílo, je hotové až v okamžiku, kdy mu autor vdechne finální nádech. V našem případě je finálním dotykem postprodukce. Žádný malíř vám také rozdělaný obraz neprodá.

Bezpečnost

K focení jsou vždy používána zvířata, jejichž majitelé jsou profesionály ve svém oboru a vědí přesně, jak se ke svým zvířatům chovat. Zvířata se účastní mnoha akcí spojených s kontaktem s lidmi (včetně dětí) a v dlouhodobé historii nejsou žádné negativní zkušenosti. Majitelé zvířat vás budou pečlivě instruovat, aby bylo vaše bezpečí zajištěno v maximální možné míře. Zvlášť u focení malých dětí je na vašem zvážení, zda budou schopny bezpečné manipulace se zvířaty a nebudou například v přítomností lišky vykřikovat, plácat ji, či dělat prudké pohyby. V případě, že vaše ratolest nebude schopna dodržet předepsané bezpečnostní pokyny, nebude možno ji fotit bez možnosti vrácení vašich peněz. Každý z účastníků focení bere riziko úrazu na vlastní odpovědnost. Za nezletílé ručí jejích zákonný zástupce, který je u focení přitomen.

Ceny

Snažíme se pro vás zajistit služby nejvyšší kvality za ty nejpřijatelnější ceny. Jelikož denní pronájem zvířat vychází mezi 3.000 a 10.000 Kč, půjčení dvou kostýmů 1000 – 2000 Kč, když k tomu připočteme cenu 1500 kč za líčení s česáním, cenu za nákup různýnch doplňků, které průběžně dokupujeme, naftu kterou projedeme na místo focení, na rozvážení všech půjčených kostýmů apod., amortizaci naší techniky (vybavení máme za 1,5 milionu korun a musí se nám to také pomalu vracet), samotné focení a mnohahodinovou postprodukci, museli bychom pro vás stanovit solo cenu někde kolem 15-20 tisíc Kč, aby se nám takové focení vůbec vyplatilo a 2/3 této ceny by byly jen naše náklady. My ale chceme, aby si naše služby mohl dovolit i méně movitý klient. Proto volíme rozmělnění nákladů mezi více klientů a proto v jednom dni fotíme 5 – 8 lidí po sobě. Tak se částka může snížit na únosné minimum.

Troufáme si tvrdit, že naše ceny jsou velmi příznivé a kvalita je neoddiskutovatelně na špici. Dokonce si můžete vybrat u každého balíčku různé cenové nabídky:

Pro dospělé:

 • FULL – 4x foto, 2 různé kostýmy a stylingy – například princezna a bojovnice (dle vašeho výběru) – 8.000 Kč
 • ECONOMY – 2x foto, 1 kostým a sytling – například princezna nebo bojovnice (dle vašeho výběru) – 5.000 Kč
 • MINIMUM – 2x foto bez líčení, kostýmu – všechno ve vaší režii – 3.500 Kč
 • INDIVIDUAL – pro nejnáročnější klienty, kteří za své peníze chtějí opavdou velkou show, kde se budeme věnovat jen jim a zvíře máte celé jen pro sebe. Budeme společně cestovat – vystřídáme několik lokací.
  6x foto, 2 různé kostýmy a stylingy – například princezna a bojovnice (dle vašeho výběru) – speciální postprodukce včetně pokročilých fotomontáží (zeštíhlování, speciální efekty apod.). – 20.000 Kč

Pro děti do 11 let včetně:
(u dětí nepostkytujeme kostýmy, jelikož bychom nebyli schopni pokrýt všechny velkosti pro chlapečky i holčičky)

 • KIDS FULL – 4x foto, 2 různé styly dle vámi dodaných kostýmů – 6.000 Kč
 • KIDS ECONOMY – 2x foto, 1 styl dle přivezeného kostýmu – 4.000 Kč
 • KIDS INDIVIDUAL – pro nejnáročnější klienty, kteří za své peníze chtějí opavdou velkou show, kde se budeme věnovat jen jejich ratolesti a zvíře budete mít celé několik hodin jen pro sebe.
  1x foto ve vašem vlastním stylingu – speciální fantasy postprodukce včetně velmi pokročilých fotomontáží (elfové, hořící ohně, bludičky – nutné tomu přizbůsobit i volkbu kostýmu). – 15.000 Kč

 

V případě doplatků za fotografie navíc je cena stanovena u FULL/INDIVIDUAL balíčků na 1000 Kč/foto a u ECONOMY a MINIMUM balíčků na 1500 Kč/foto.
Ceny za licenci pro komerční užití našich fotografií stanovujeme individuálně. Počítejte ale s cenou zhruba 2,5násobnou.

Nejsme plátci DPH.

Možnosti přihlášení

U každého našeho focení, kde je již stanovený termín, naleznete dole závazný přihlašovaví formulář. Pokud máte zakoupený voucher (dárkový poukaz), a hodláte jej uplatnit na toto konkrétní focení, zaškrněte nám políčko „mám voucher“ a tím je vše vyřešeno. V případě, že voucher nemáte, můžete se na focení přihlásit i bez něj. V takovém případě vám bude obratem doručena smlouva, kterou nám vyplníte a pošlete naskenovanou nebo vyfocenou e-mailem zpět. Také nám budete muset zaplatit nevratnou zálohu ve výši 2000 Kč, která pokryje výdaje, kdybyste se náhodou na focení nedostavila. Termíny focení vypisujeme vždy nejméně měsíc před focením, aby byl čas se na ně přihlásit. Pokud chcete někoho obdarovat, nebo se v budoucnu přihlásit na focení, kde ještě není stanoven termín, doporučujeme koupi dárkového poukazu (klidně sami pro sebe), který platí rok a můžete se s ním přihlásit na jakékoli focení z naší nabídky ve stanovené ceně.

Na naše focení si prosím neberte vlastní fotoaparáty a nefoťte nám “přes rameno”. Jistě chápete, že celá produkce foceni je nás nestála právě málo peněz a umožňovat dalším fotografům (byť jen amatérským nadšencům) přiživovat se na těchto našich investicích nedovolujeme. Děkujeme za pochopení.

Chcete dostávat e-maily o nových termínech, uvolněných místech na již obsazená focení? Přihlašte se.
Loading

Sledujte nás také na facebooku!

Váš Filip Matušinský